Dlaczego kupiłam mojej córce kosmetyczkę na pierwszą miesiączkę?

Temat zawsze był trudny i niezręczny.

Znam mnóstwo kobiet, które opowiadały z goryczą i smutkiem jak ich matki nie poradziły sobie z zagadnieniem. Przeważnie kończyło się po prostu na podaniu paczki podpasek lub waty (sic!) z komentarzem, że od teraz to tak będzie co miesiąc…Ani słowa po co, dlaczego, jak!? Pamiętają to do dziś mimo, że często minęło kilkadziesiąt lat od dnia kiedy dostały pierwszą miesiączkę…

Zostawione sama sobie, uczyły się jak odnaleźć się w nowej, nieznanej sytuacji. Szepcząc pokątnie z koleżankami dowiadywały się niestworzonych historii, które często wpływały na ich życiowe decyzje, niekoniecznie pozytywnie…

Sama pamiętam bardzo dokładnie ten dzień!

W mojej głowie kłębiły się miliony pytań! Byłam speszona, oszołomiona, ale i dumna! Ale też totalnie nieprzygotowana…

Czułam jednak, że stało się coś ważnego, że to początek nowego etapu w moim życiu.
Pewna i nieodwracalna zmiana z dziewczynki w kobietę!

Od tamtego momentu minęło wiele lat. Dojrzałam, przywykłam, poznałam swój wewnętrzny cykl, nauczyłam się własnego ciała. Zdałam sobie sprawę jak ważna jest świadomość co się dzieje, dlaczego i kiedy. Daje mi to poczucie kontroli, spokoju i możliwość podejmowania odpowiedzialnych decyzji.

Dziś sama mam córkę i staram się unikać błędów, które popełniła moja mama.

Cieszę się, że czasy się zmieniły, jesteśmy coraz bardziej świadome, bezpruderyjne, mamy dostęp do informacji na wyciągnięcie ręki.

Ale mnie i córkę dzieli jednak kilka dekad i to powoduje, że jesteśmy z różnych światów.

Wiedziałam jedno, że kiedy zacznie dojrzewać postaram się ze wszystkich sił, aby czuła się akceptowana, dumna ze swojego ciała i wiedziała jakie zmiany w nim zachodzą.

I kiedy kupiłam dla niej kosmetyczkę na pierwszą miesiączkę „Powitaj kobiecość”, wiedziałam, że mam dla niej kompleksowy zestaw, dzięki któremu powita swoją kobiecość świadomie, bez poczucia skrępowania i wstydu.

Usiadłyśmy razem pewnego wieczoru w jej pokoju, zaczęłyśmy rozmawiać o tym, że być może niebawem jej ciało dojrzeje do tego, że zacznie miesiączkować. Wtedy też dałam jej kosmetyczkę. Otworzyłyśmy ją i zaczęłyśmy oglądać co jest w środku.

Przede wszystkim są tam produkty, których nie było na rynku wcześniej, a bez których dziś nie wyobrażamy sobie życia.

Na przykład chusteczki do higieny intymnej, które sama noszę zawsze w torebce, żel antybakteryjny ze specjalnym uchwytem do zawieszenia przy plecaku, tak, aby móc zawsze w razie konieczności zdezynfekować ręce, czy nakładka na toaletę przydatna nie tylko podczas miesiączki, ale także wyjazdów czy wycieczek.

Poczułam, że ofiarując jej taki prezent daje jej kompleksową ochronę.

kosmetyczka-niebieskaZestaw zawiera także produkty, nie związane z higieną, ale jak najbardziej pasujące do okoliczności: lusterko, malutkie pudełeczko na biżuterię czy bransoletka z różyczką. Moja córka była zachwycona tymi drobiazgami! To były jej pierwsze takie kobiece gadżety!

W zestawie jest też bawełniany skompresowany ręcznik – ja nie znałam tego produktu wcześniej, natomiast moja córka wiedziała doskonale co to jest! Zdałam sobie sprawę, że zestaw zawiera nowoczesne produkty i podąża za trendami, o których ja nie mam pojęcia.

I na koniec najważniejsze, że znalazłam tutaj też to, na czym najbardziej mi zależało czyli wiedza! Moja córka dostała spisane w krótkiej i zwięzłej formie odpowiedzi na najważniejsze pytania, a ja przewodnik dla obojga rodziców pomagający w przygotowaniu się do rozmowy w temacie.

Słowem, jest tu wszystko to co powinna mieć dojrzewająca dziewczyna i extra porcja wiedzy dla rodziców.

Nie wiem jak potoczy się życie mojej córki, nie mogę za nią wybierać ani decydować, ale wiem jedno, że zrobiłam wszystko co w mojej mocy, żeby oswoić temat pierwszej miesiączki, aby kojarzył jej się z pozytywną zmianą, do której jest dobrze przygotowana.

Co znajdziesz w kosmetyczce?

– wodoodporna kolorowa kosmetyczka (20cmx25cm)
– podpaski Libresse 10 sztuk
– antybakteryjny żel do rąk Labo 50 ml
– skompresowany, wielorazowego użytku, bawełniany ręczniczek 30×60 cm
– kolorowe silikonowe etui na żel antybakteryjny do zawieszenia przy torbie lub plecaku
– okrągłe zamykane lusterko
– pudełeczko na biżuterię
– bransoletka z zawieszką w kształcie różyczki
– ulotka dla dziewczynki z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania
– przewodnik dla rodziców pomagający przygotować się do rozmowy z córką